*Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO BALOMANIA

Sprzedawca: Momentum Invest Beata Łanowiecka  „Balomania®”
ul. Cukrowa 13/20
52-316 Wrocław
Nip: 8982138950
Regon: 363505865
Telefon Kontaktowy: +48 888 999 353
email: [email protected]

Dostawa

 1. Wysyłamy balony napełnione helem lub bez oraz inne produkty od Poniedziałku do Piątku w całej Polsce. W Soboty dostarczamy tylko we Wrocławiu. W Niedziele paczek nie dostarczamy ani nie wysyłamy.
 2. Produkty zamawiane do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia z dostawą na następny dzień roboczy w godzinach 9-18
 3. Wrocław Odbiór osobisty na terenie WROCŁAWIA produktów oraz poczty balonowej jest możliwy w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu przy ul.Cukrowej 13/20, 52-316 Wrocław od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-20, w Soboty w godzinach 9-18.
 4. Warszawa Uwaga! Nie ma możliwości odbioru osobistego w Izabelinie Mościska ani w Warszawie! Tylko dostawa kurierem.
 5. Dostawa we Wrocławiu jest realizowana tego samego dnia od momentu zamówienia. Zamówienia przyjmujemy od Poniedziałku do Soboty do godz.13:00. To zlecenie realizujemy tylko we Wrocławiu do 5h. Zastrzegamy sobie możliwość dostawy zamówionych produktów bez kartonu tylko w folii ochronnej jeśli kurier nie będzie miał na nie miejsca. Dotyczy to tylko dostawy do 5h we Wroclawiu.
 6. Wszystkie wysyłki są wysyłane kurierem DPD, DHL, lub innym .
 7. Gwarantujemy dostawę na następny dzień roboczy.
 8. Balony zwykle wysyłamy w kartonach, ale zastrzegamy sobie możliwość dostawy zamówionych produktów bez kartonu tylko w folii ochronnej w przypadku jak nie został zakupiony karton. Wyjątek stanowią nasze gotowe pakiety o nazwie w produkcie poczta balonowa,np. poczta balonowa Classic z Balonem Bubbles. One zawsze są wysyłane w kartonie. Bukiety balonowe są wysyłane zwykle w szarych kartonach,ale mogą być wysyłane również bez kartonu tylko w folii ochronnej. W przypadku gdy ma być również karton dodany do bukietu prosimy o dodanie go również do zakupu. poczty balonowe są wysyłane w białych kartonach oraz są zapakowane w folię ochronną.Przy dostawach dedykowanym kurierem lub we Wrocławiu poczta balonowa może być dostarczona bez folii ochronnej. W przypadku braku białych kartonów zastrzegamy sobie prawo do zamiany kartonów na szare.
 9. Wszystkie kartony, oprócz poczty balonowej, wysyłane są bez folii ochronnej i mogą ulec zabrudzeniu. Balomania nie odpowiada za zabrudzenia spowodowane pracą kurierów.Zachęcamy do kupowania folii ochronnej na karton jeśli klientowi zależy na czystym kartonie.
 10. Produkt „na zamówienie” oznacza produkt, którego nie mamy obecnie na stanie. Na taki produkt trzeba czekać około 1-2 tygodni, ponieważ musimy go zamówić u producenta. W przypadku braku produktu u producenta będziemy się kontaktować.

 

Reklamacje i Zwroty

 1. Jeśli z jakiegoś powodu kurier nie dostarczy Paczki na wybrany dzień klient ma prawo do zwrotu 50% całej kwoty zakupu łącznie z kosztami wysyłki. Jeśli kurier nie dostarczy tej paczki na kolejny dzień, klient ma prawo otrzymać 100% zwrotu za całą kwotę zakupu oraz koszty wysyłki.
 2. Klientom,którym z jakiegoś powodu kurier nie mógł całkowicie dostarczyć przesyłki oprócz 100% zwrotu kosztów przysługuje 1 darmowa poczta balonowa Classic do wykorzystania w dowolnym momencie.
 3. W przypadku gdy adresata przesyłki nie będzie w domu, kurier będzie próbował się z nim kontaktować telefonicznie. Jeśli adresat nie odpowiada, kurier ponowi próbę dostarczenia następnego dnia roboczego.
 4. Jeśli adresata nie będzie w domu w wybrany dzień dostawy firma Balomania nie będzie odpowiadała za nieterminowe doręczenie, a klientowi nie bedzię przysługiwał zwrot kosztów.
 5. Jeśli brakuje jakiegoś produktu z Twojego zamówienia lub został uszkodzony zwrócimy Ci jego równowartość ale nie całą kwotę za zamówienie lub doślemy brakujący produkt.
 6. Jeśli z jakiegoś powodu dostawa Twojego zamówienia zostanie opóźniona i już nie będziesz go potrzebować lub balony/produkty w paczce bedą uszkodzone, i będzie żądanie zwrotu kosztów, rezerwujemy sobie prawo do poproszenia o odesłanie tej przesyłki spowrotem do nas lub o nieprzyjmowanie przesyłki od kuriera. Zwrócimy za koszty przesyłki lub wyślemy naszego kuriera po nią.
 7. Zaginione lub uszkodzone produkty/balony muszą być zgłoszone/reklamowane do 14 dni od zakupu.
 8. W przypadku innych zdarzeń reklamacje i zwroty kosztów będą rozpatrywane przez firmę indywidualnie.
 9. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość ( elektronicznej ) do 14 dni od zrealizowania zakupu zrobionego w naszym sklepie internetowym https://balomania.eu.
 10. Będziemy się starać odpowiadać na reklamacje w ciągu jednego dnia roboczego i rozwiązywać je w ciągu 3-4 dni roboczych, a maksymalnie do 14 dni roboczych.
 11. Reklamacje prosimy składać w formie emailowej na [email protected] . W razie odesłania produktu prosimy o wysłanie paczki na adres:  Momentum Invest Beata Łanowiecka  „Balomania®”
  ul. Cukrowa 13/20 , 52-316 Wrocław , tel.: +48 888 999 353 , email: [email protected]

 

Ogólne Warunki Współpracy

 1. Nic zawarte w tych warunkach nie narusza Twoich praw jako konsumenta.
 2. Balomania nie odpowiada za źle podane dane oraz informacje przez klienta. Nieprawidłowe dane do wysyłki mogą opóźnić realizacje zamówienia i Balomania nie jest za to odpowiedzialna.
 3. Reklamacje o uszkodzonych produktach muszą być składane do 7 dni od dnia doręczenia przesyłki.
 4. Jeśli klient będzie chciał zrezygnować z zakupionych balonów, które zostały już do niego wysłane i są w trakcie dostawy, będzie mógł to zrobić,ale nie otrzyma zwrotu kosztów, ponieważ balony,które wysyłamy są produktem delikatnym i o krótkim okresie żywotności.
 5. Rezerwujemy sobie prawo do zamiany Twojego wybranego balona na inny podobny jeśli nie będzie go na stanie. Jeśli będzimy mieli czas przed wysyłką na skontaktowanie się z Tobą, damy Ci wybór anulowania zlecenia lub zamiany na inny balon. Proszę zwrócić uwagę na to,że kolory balonów lateksowych mogą się nieco różnić od tych zamawianych na zdjęciu.
 6. W przypadku braku balona lub wycofania go z produkcji podmienimy go na nowszy model lub inny podobny w tym samym rozmiarze i tematyce za wcześniejszą konsultacją telefoniczną lub emailową z klientem. W przypadku braku możliwości uzyskania kontaktu z klientem brakujący balon będzie zamieniony na nowszą wersję lub bardzo zbliżoną w tym samym rozmiarze i tematyce. W przypadku gdy klient nie zgodzi się na wymianę balona na inny jest możliwość anulowania zamówienia oraz całkowitego zwrotu kosztów.
 7. Średni czas latania balonów lateksowych to 2-3 dni, foliowych 4-6 dni, a bubbles 2-3 tygodnie. W zależności od temperatury i pogody czasy latania mogą się skrócić lub wydłużyć.
 8. Balony foliowe w zimnych temperaturach mogą się wydawać „sflaczałe”. Po przeniesieniu ich w ciepłe pomieszczenie znowu będą się dobrze prezentować.
 9. Balonów lateksowych nie należy przechowywać w zimnych pomieszczeniach, ponieważ mogą przestać latać.
 10. Balonów lateksowych nie należy trzymać na mocnym słońcu, ponieważ mogą popękać.
 11. W momencie kiedy wysyłka wyjdzie od nas z magazynu nie jest ona juz odpowiedzialnością firmy Balomania. Zwroty nie są przyznawane jeśli paczka nie zostanie przekazana do konkretnej osoby.
 12. Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zakupów produktów o złej cenie. Informacje o cenie i dostępności mogą być zmienne w każdej chwili bez uprzedzenia.
 13. Nie ma żadengo zobowiązania do realizacji zamówienia klienta przez Balomania dopóki klient nie uiści opłaty oraz nie prześle potwierdzenia przelewu na email: [email protected] lub zamówienie nie zostanie zarejestrowane przez system sklepu internetowego.
 14. Wszystkie zamówienia są przyjmowane przez sklep internetowy. Balomania ma prawo do odmowy przyjęcia zamówień wysyłanych drogą emailową lub poprzez formularz kontaktowy.
 15. Jeśli Balomania nie będzie w stanie zrealizować Twojego zamówienia zostanie przyznany całkowity zwrot kosztów łącznie z kosztem wysyłki.
 16. Polityka Prywatności. Wszelkie dane przekazane nam przez klientów są przez nas używane w celach realizacji przesyłek i rzeczy z tym związanych. Dane klientów nie są nigdy przekazywane osobom trzecim.

Formy Płatności

 1. PAYU: Można płacić u nas poprzez portal PayU kartami Visa, Mastercard oraz blikiem i robić szybkie przelewy z większości polskich banków.
 2. Paypal: Można u nas również płacić PayPalem, który obsługuje m.in. karty Visa, Mastercard oraz American Express
 3. Tradycyjny przelew: Można zapłacić najzwyklejszym przelewem i przesłać nam potwierdzenie na email: [email protected] wraz z numerem zamówienia w tytule wiadomości.
 4. Pobranie u kuriera: Można u niego płacić gotówką oraz na specjalne życzenie również kartą. Obowiązuje to również we Wrocławiu przy dostawie w ten sam dzień – prosimy o informację w uwagach do zamówienia lub o krótkiego maila.
 5. Gotówka: W sklepie stacjonarnym z balonami Balomania zapłacisz zarówno gotówką jak i kartą. Obsługujemy karty Visa, Mastercard, American Express, Blik oraz inne .