*Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO BALOMANIA

Sprzedawca: BALOMANIA Beata Łanowiecka  „Balomania®”
ul. 8 maja 86 / 1b
51-671 Wrocław
Nip: 8982138950
Regon: 363505865
Telefon Kontaktowy: +48 888 999 353
email: [email protected]

Dostawa

 1. Wysyłamy balony napełnione helem  nawet 1szt lub bez helu oraz inne produkty od Poniedziałku do Soboty w całej Polsce. W pojedyńczych przypadkach jesteśmy w stanie zrobić dostawę również w Niedziele. W takim przypadku prosimy o zapytanie telefoniczne tel +48 888 999 353 lub emailowe [email protected]
 2. Gwarantujemy dostawę na wybrany dzień z kalendarza w całej Polsce za wyjątkiem dni wolnych od pracy oraz świąt.Produkty zamawiane do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia z dostawą na następny dzień roboczy w godzinach 9-18 w całej Polsce.
 3. Wrocław Odbiór osobisty na terenie WROCŁAWIA produktów oraz balonowej paczki jest możliwy w punkcie DPD we Wrocławiu przy ul.Cukrowej 1g, 52-316 Wrocław od Poniedziałku do Piątku w godzinach 10-18:30, w Soboty prosimy o umówienie się wcześniej telefonicznie! Odbiór jest możliwy również w punkcie przy ul. 8 maja 86/1b, 51-671 Wrocław od wtorku do niedzieli od 12:00 do 20:00.
 4. Warszawa Uwaga! Nie ma możliwości odbioru osobistego w Warszawie! Tylko dostarczamy.
 5. Dostawa we Wrocławiu jest realizowana tego samego dnia od momentu zamówienia. Zamówienia przyjmujemy od Poniedziałku do Soboty do godz.15:00. To zlecenie realizujemy tylko we Wrocławiu eventualnie okolice. Zastrzegamy sobie możliwość dostawy zamówionych produktów bez kartonu tylko w folii ochronnej jeśli kurier nie będzie miał na nie miejsca. Dotyczy to tylko dostawy we Wroclawiu. Wyjątek stanowią nasze gotowe pakiety o nazwie w produkcie poczta balonowa,np. poczta balonowa Classic z Balonem Bubbles. One zawsze są wysyłane w kartonie.
 6. Wszystkie wysyłki są wysyłane kurierem GLS,DPD, DHL, naszymi prywatnymi transportami lub innymi.
 7. Gwarantujemy dostawę na następny dzień roboczy w całej Polsce.
 8. Na przesyłki zagraniczne nie mamy możliwości zagwarantowania dokładnego dnia dostawy nawet po wybraniu daty dostawy. Jest to jedynie data orientacyjna, wskazówka dla nas w jakim okresie Państwo sobie życzą ją otrzymać. Nie przymujemy reklamacji na opóźnione przesyłki zagraniczne za wyjątkiem kiedy towar jest uszkodzony lub zagubiony. Jednak z doświadczenia wiemy,że udaje nam się trafić na przybliżoną datę.
 9. Balony zwykle wysyłamy w kartonach. Nasze gotowe pakiety o nazwie w produkcie poczta balonowa,np. poczta balonowa Classic z Balonem Bubbles zawsze są w białym kartonie. Bukiety balonowe są wysyłane zwykle w szarych kartonach.
 10. Wszystkie kartony, oprócz poczty balonowej, wysyłane są bez folii ochronnej i mogą ulec zabrudzeniu. Balomania nie odpowiada za zabrudzenia spowodowane pracą kurierów.Zachęcamy do kupowania folii ochronnej na karton jeśli klientowi zależy na czystym kartonie. Link tutaj
 11. Produkt „na zamówienie” oznacza produkt, którego nie mamy obecnie na stanie. Na taki produkt trzeba czekać około 1-2 tygodni, ponieważ musimy go zamówić u producenta. W przypadku braku produktu u producenta będziemy się kontaktować.
 12. W przypadku skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy przez klienta w trakcie gdy zamówienie jest już realizowane koszty za przesyłkę ponosi zamawiający.

 

Reklamacje i Zwroty

 1. Gwarantujemy dostawę na wybrany dzień z kalendarza w całej Polsce za wyjątkiem dni wolnych od pracy oraz świąt
 2. Klientom,którym z jakiegoś powodu kurier nie mógł całkowicie dostarczyć przesyłki oprócz 100% zwrotu kosztów przysługuje 1 darmowa poczta balonowa Classic do wykorzystania w dowolnym momencie.
 3. W przypadku gdy adresata przesyłki nie będzie w domu, kurier będzie próbował się z nim kontaktować telefonicznie. Jeśli adresat nie odpowiada, kurier ponowi próbę dostarczenia następnego dnia roboczego lub zostawi paczkę w punkcie odbioru GLS Parcel Shop, Dpd Pickup, DHL Parcel lub w magazynach. Zawsze można skontaktować sie z infolinią i ustalić nowy sposób dostawy/odbioru paczki.
  Infolina Kurierów
  Tel GLS: +48 (46) 8148220
  Tel DPD: +48 (22) 5775555
  Tel DHL: +48 (42) 6625908
 4. Jeśli adresata nie będzie w domu w wybrany dzień dostawy firma Balomania nie będzie odpowiadała za nieterminowe doręczenie, a klientowi nie bedzię przysługiwał zwrot kosztów.
 5. W przypadku podania złego adresu dostawy przez klienta lub braku numeru domu/mieszkania czy jakiegoś elementu adresu lub wprowadzenia złego kodu pocztowego, firma Balomania nieodpowiada za nieterminowe doręczenie i nie ma obowiązku zwrotu pieniędzy klientowi ze względu na to,że balony są produktem delikatnym. Po wysłaniu poprawnego adresu przez klienta będzie ponowna próba doręczenia na następny dzień roboczy.
 6. Jeśli brakuje jakiegoś produktu z Twojego zamówienia lub został uszkodzony zwrócimy Ci jego równowartość ale nie całą kwotę za zamówienie lub doślemy brakujący produkt.
 7. Jeśli z jakiegoś powodu dostawa Twojego zamówienia zostanie opóźniona i już nie będziesz go potrzebować lub balony/produkty w paczce bedą uszkodzone, i będzie żądanie zwrotu kosztów, rezerwujemy sobie prawo do poproszenia o odesłanie tej przesyłki spowrotem do nas lub o nieprzyjmowanie przesyłki od kuriera. Zwrócimy za koszty przesyłki lub wyślemy naszego kuriera po nią.
 8. Zaginione lub uszkodzone produkty/balony muszą być zgłoszone/reklamowane do 14 dni od zakupu.
 9. Na przesyłki zagraniczne nie mamy możliwości zagwarantowania dokładnego dnia dostawy nawet po wybraniu daty dostawy. Jest to jedynie data orientacyjna, wskazówka dla nas w jakim okresie Państwo sobie życzą ją otrzymać. Nie przymujemy reklamacji na opóźnione przesyłki zagraniczne za wyjątkiem kiedy towar jest uszkodzony lub zagubiony.
 10. W przypadku innych zdarzeń reklamacje i zwroty kosztów będą rozpatrywane przez firmę indywidualnie.
 11. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość ( elektronicznej ) do 14 dni od zrealizowania zakupu zrobionego w naszym sklepie internetowym https://balomania.eu.
 12. Będziemy się starać odpowiadać na reklamacje w ciągu jednego dnia roboczego i rozwiązywać je w ciągu 3-4 dni roboczych, a maksymalnie do 14 dni roboczych.
 13. Reklamacje prosimy składać w formie emailowej na [email protected] . W razie odesłania produktu prosimy o wysłanie paczki na adres:  BALOMANIA Beata Łanowiecka  „Balomania®”
  ul. Bzowa 40 , 55-220 Miłoszyce , tel.: +48 888 999 353 , email: [email protected]

 

Ogólne Warunki Współpracy

 1. Nic zawarte w tych warunkach nie narusza Twoich praw jako konsumenta.
 2. Balomania nie odpowiada za źle podane dane oraz informacje przez klienta. Nieprawidłowe dane do wysyłki mogą opóźnić realizacje zamówienia i Balomania nie jest za to odpowiedzialna.
 3. Reklamacje o uszkodzonych produktach muszą być składane do 7 dni od dnia doręczenia przesyłki.
 4. Jeśli klient będzie chciał zrezygnować z zakupionych balonów, które zostały już do niego wysłane i są w trakcie dostawy, będzie mógł to zrobić,ale nie otrzyma zwrotu kosztów, ponieważ balony,które wysyłamy są produktem delikatnym i o krótkim okresie żywotności.
 5. Rezerwujemy sobie prawo do zamiany Twojego wybranego balona na inny podobny jeśli nie będzie go na stanie. Jeśli będzimy mieli czas przed wysyłką na skontaktowanie się z Tobą, damy Ci wybór anulowania zlecenia lub zamiany na inny balon. Proszę zwrócić uwagę na to,że kolory balonów lateksowych mogą się nieco różnić od tych zamawianych na zdjęciu. Kolory balonów lateksowych w miksie kolorów, gdzie na zdjęciu jest pokazane np. 6 różnych kolorów są przez nas wybierane losowo. Istnieje możliwość napisania w uwagach do zamówienia jakie kolory są preferowane. Jak to tylko będzie możliwe postaramy się to zrealizować.
 6. W przypadku braku balona lub wycofania go z produkcji podmienimy go na nowszy model lub inny podobny w tym samym rozmiarze i tematyce za wcześniejszą konsultacją telefoniczną lub emailową z klientem. W przypadku braku możliwości uzyskania kontaktu z klientem brakujący balon będzie zamieniony na nowszą wersję lub bardzo zbliżoną w tym samym rozmiarze i tematyce. W przypadku gdy klient nie zgodzi się na wymianę balona na inny jest możliwość anulowania zamówienia oraz całkowitego zwrotu kosztów.
 7. Średni czas latania balonów lateksowych to 2-3 dni, foliowych 4-6 dni, a bubbles 2-4 tygodnie. W zależności od temperatury i pogody czasy latania mogą się skrócić lub wydłużyć.
 8. Balony foliowe w zimnych temperaturach mogą się wydawać „sflaczałe”. Po przeniesieniu ich w ciepłe pomieszczenie znowu będą się dobrze prezentować.
 9. Balonów lateksowych nie należy przechowywać w zimnych pomieszczeniach, ponieważ mogą przestać latać.
 10. Balonów lateksowych nie należy trzymać na mocnym słońcu, ponieważ mogą popękać.
 11. W momencie kiedy wysyłka wyjdzie od nas z magazynu nie jest ona juz odpowiedzialnością firmy Balomania. Zwroty nie są przyznawane jeśli paczka nie zostanie przekazana do konkretnej osoby.
 12. Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zakupów produktów o złej cenie. Informacje o cenie i dostępności mogą być zmienne w każdej chwili bez uprzedzenia.
 13. Nie ma żadengo zobowiązania do realizacji zamówienia klienta przez Balomania dopóki klient nie uiści opłaty oraz nie prześle potwierdzenia przelewu na email: [email protected] lub zamówienie nie zostanie zarejestrowane przez system sklepu internetowego.
 14. Wszystkie zamówienia są przyjmowane przez sklep internetowy. Balomania ma prawo do odmowy przyjęcia zamówień wysyłanych drogą emailową lub poprzez formularz kontaktowy.
 15. Jeśli Balomania nie będzie w stanie zrealizować Twojego zamówienia zostanie przyznany całkowity zwrot kosztów łącznie z kosztem wysyłki.
 16. Polityka Prywatności. Wszelkie dane przekazane nam przez klientów są przez nas używane w celach realizacji przesyłek i rzeczy z tym związanych. Dane klientów nie są nigdy przekazywane osobom trzecim.

Formy Płatności

 1. Przelewy 24 / PAYU: Można płacić u nas poprzez portal Przelewy 24 lub PayU kartami Visa, Mastercard oraz blikiem i robić szybkie przelewy z większości polskich banków.
 2. Paypal: Można u nas również płacić PayPalem, który obsługuje m.in. karty Visa, Mastercard oraz American Express
 3. Tradycyjny przelew: Można zapłacić najzwyklejszym przelewem i przesłać nam potwierdzenie na email: [email protected] wraz z numerem zamówienia w tytule wiadomości.
 4. Pobranie u kuriera: Można u niego płacić gotówką oraz na specjalne życzenie również kartą. Obowiązuje to również we Wrocławiu przy dostawie w ten sam dzień – prosimy o informację w uwagach do zamówienia lub o krótkiego maila.
 5. Gotówka: W sklepie stacjonarnym z balonami Balomania zapłacisz zarówno gotówką jak i kartą. Obsługujemy karty Visa, Mastercard, American Express, Blik oraz inne .
 6. Revolut: Można u nas również płacić Revolutem :)
 7. Na Nr tele 888999353 Bank Ing lub Revolutem tez na ten sam nr tel 888999353
 8. PayPo Kup dziś, zapłać za 30 dni.