*Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO BALOMANIA

Sprzedawca: BALOMANIA Beata Łanowiecka  „Balomania®”
ul. 8 maja 86 / 1b
51-671 Wrocław
Nip: 8982138950
Regon: 363505865
Telefon Kontaktowy: +48 888 999 353
email: info@balomania.eu

Dostawa

 1. Wysyłamy balony napełnione helem nawet 1szt lub bez helu oraz inne produkty od Poniedziałku do Soboty w całej Polsce. W pojedyńczych przypadkach jesteśmy w stanie zrobić dostawę również w Niedziele. W takim przypadku prosimy o zapytanie telefoniczne tel +48 888 999 353 lub emailowe info@balomania.eu
 2. Gwarantujemy dostawę na wybrany dzień z kalendarza w całej Polsce za wyjątkiem dni wolnych od pracy oraz świąt ( ahh nawet wtedy proszę o tel zawsze można zobacz co da sie zrobic :) ).Produkty zamawiane do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia z dostawą na następny dzień roboczy w godzinach 9-18 w całej Polsce.
 3. Expresowe Dostawy w ten sam dzień w całej Polsce są do potwierdzenia.
 4. Dostawa Lokalne Jak np. Wrocławiu, Oława, Jelcz Laskowice,Olesnica, Bzreg jest realizowana tego samego dnia od momentu zamówienia. Zamówienia przyjmujemy od Poniedziałku do Soboty do godz.17:00. Zastrzegamy sobie możliwość dostawy zamówionych produktów bez kartonu tylko w folii ochronnej jeśli kurier nie będzie miał na nie miejsca. Wyjątek stanowią nasze zamówienia z kartonem
 5. Wszystkie wysyłki są wysyłane kurierem GLS, DPD, DHL, lub naszymi prywatnymi transportami lub innymi.
 6. Gwarantujemy dostawę na następny dzień roboczy w całej Polsce.
 7. Na przesyłki zagraniczne nie mamy możliwości zagwarantowania dokładnego dnia dostawy nawet po wybraniu daty dostawy. Jest to jedynie data orientacyjna, wskazówka dla nas w jakim okresie Państwo sobie życzą ją otrzymać. Nie przymujemy reklamacji na opóźnione przesyłki zagraniczne za wyjątkiem kiedy towar jest uszkodzony lub zagubiony. Jednak z doświadczenia wiemy,że udaje nam się trafić na przybliżoną datę.
 8. Balony zwykle wysyłamy w kartonach. Nasze gotowe pakiety o nazwie w produkcie Paczka balonowa, zawsze są w białym kartonie. Bukiety balonowe są wysyłane zwykle w białych kartonach.
 9. Wszystkie kartony, wysyłane są bez folii ochronnej i mogą ulec zabrudzeniu. Balomania nie odpowiada za zabrudzenia spowodowane pracą kurierów.Zachęcamy do kupowania folii ochronnej na karton jeśli klientowi zależy na czystym kartonie. Link tutaj
 10. Produkt „na zamówienie” oznacza produkt, którego nie mamy obecnie na stanie. Na taki produkt trzeba czekać około 1-2 tygodni, ponieważ musimy go zamówić u producenta. W przypadku braku produktu u producenta będziemy się kontaktować.
 11. W przypadku skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy przez klienta w trakcie gdy zamówienie jest już realizowane koszty za przesyłkę ponosi zamawiający.

 

Reklamacje i Zwroty

 

 1. W przypadku gdy adresata przesyłki nie będzie w domu, kurier będzie próbował się z nim kontaktować telefonicznie. Jeśli adresat nie odpowiada, kurier ponowi próbę dostarczenia następnego dnia roboczego lub zostawi paczkę w punkcie odbioru GLS Parcel Shop, Dpd Pickup, DHL Parcel lub w magazynach. Zawsze można skontaktować sie z infolinią i ustalić nowy sposób dostawy/odbioru paczki.
  Infolina Kurierów
  Tel GLS: +48 (46) 8148220
  Tel DPD: +48 (22) 5775555
  Tel DHL: +48 (42) 6625908
 2. Jeśli adresata nie będzie w domu w wybrany dzień dostawy firma Balomania nie będzie odpowiadała za nieterminowe doręczenie, a klientowi nie bedzię przysługiwał zwrot kosztów.
 3. W przypadku podania złego adresu dostawy przez klienta lub braku numeru domu/mieszkania czy jakiegoś elementu adresu lub wprowadzenia złego kodu pocztowego, firma Balomania nieodpowiada za nieterminowe doręczenie i nie ma obowiązku zwrotu pieniędzy klientowi ze względu na to,że balony są produktem delikatnym. Po wysłaniu poprawnego adresu przez klienta będzie ponowna próba doręczenia na następny dzień roboczy.
 4. Jeśli brakuje jakiegoś produktu z Twojego zamówienia lub został uszkodzony zwrócimy Ci jego równowartość ale nie całą kwotę za zamówienie lub doślemy brakujący produkt.
 5. Jeśli z jakiegoś powodu dostawa Twojego zamówienia zostanie opóźniona i już nie będziesz go potrzebować lub balony/produkty w paczce bedą uszkodzone, i będzie żądanie zwrotu kosztów, rezerwujemy sobie prawo do poproszenia o odesłanie tej przesyłki spowrotem do nas lub o nieprzyjmowanie przesyłki od kuriera. 
 6. Zaginione lub uszkodzone produkty/balony muszą być zgłoszone/reklamowane do 14 dni od zakupu.
 7. Na przesyłki zagraniczne nie mamy możliwości zagwarantowania dokładnego dnia dostawy nawet po wybraniu daty dostawy. Jest to jedynie data orientacyjna, wskazówka dla nas w jakim okresie Państwo sobie życzą ją otrzymać. Nie przymujemy reklamacji na opóźnione przesyłki zagraniczne za wyjątkiem kiedy towar jest uszkodzony lub zagubiony.
 8. W przypadku innych zdarzeń reklamacje i zwroty kosztów będą rozpatrywane przez firmę indywidualnie.
 9. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość ( elektronicznej ) do 14 dni od zrealizowania zakupu zrobionego w naszym sklepie internetowym https://balomania.eu.
 10. Będziemy się starać odpowiadać na reklamacje w ciągu jednego dnia roboczego i rozwiązywać je w ciągu 3-4 dni roboczych, a maksymalnie do 14 dni roboczych.
 11. Reklamacje prosimy składać w formie emailowej na info@balomania.eu . W razie odesłania produktu prosimy o wysłanie paczki na adres:  BALOMANIA Beata Łanowiecka  „Balomania®”
  ul. Bzowa 40 , 55-220 Miłoszyce , tel.: +48 888 999 353 , email: info@balomania.eu

 

Ogólne Warunki Współpracy

 1. Nic zawarte w tych warunkach nie narusza Twoich praw jako konsumenta.
 2. Balomania nie odpowiada za źle podane dane oraz informacje przez klienta. Nieprawidłowe dane do wysyłki mogą opóźnić realizacje zamówienia i Balomania nie jest za to odpowiedzialna.
 3. Reklamacje o uszkodzonych produktach muszą być składane do 7 dni od dnia doręczenia przesyłki.
 4. Jeśli klient będzie chciał zrezygnować z zakupionych balonów, które zostały już do niego wysłane i są w trakcie dostawy, będzie mógł to zrobić,ale nie otrzyma zwrotu kosztów, ponieważ balony,które wysyłamy są produktem delikatnym i o krótkim okresie żywotności.
 5. Rezerwujemy sobie prawo do zamiany Twojego wybranego balona na nowszy model lub inny podobny jeśli nie będzie go na stanie po potwierdzenia z tobą  Proszę zwrócić uwagę na to,że kolory balonów lateksowych mogą się nieco różnić od tych zamawianych na zdjęciu. Kolory balonów lateksowych w miksie kolorów, gdzie na zdjęciu jest pokazane np. 6 różnych kolorów są przez nas wybierane losowo. Istnieje możliwość napisania w uwagach do zamówienia jakie kolory są preferowane. Jak to tylko będzie możliwe postaramy się to zrealizować.
 6. W przypadku braku balona lub wycofania go z produkcji podmienimy go na nowszy model lub inny podobny w tym samym rozmiarze i tematyce za wcześniejszą konsultacją telefoniczną lub emailową z klientem. W przypadku braku możliwości uzyskania kontaktu z klientem brakujący balon będzie zamieniony na nowszą wersję lub bardzo zbliżoną w tym samym rozmiarze i tematyce. W przypadku gdy klient nie zgodzi się na wymianę balona na inny jest możliwość anulowania zamówienia oraz całkowitego zwrotu kosztów.
 7. Średni czas latania balonów lateksowych to 2-3 dni, foliowych 4-6 dni, a bubbles 2-4 tygodnie. W zależności od temperatury i pogody czasy latania mogą się skrócić lub wydłużyć.
 8. Balony foliowe w zimnych temperaturach mogą się wydawać „sflaczałe”. Po przeniesieniu ich w ciepłe pomieszczenie znowu będą się dobrze prezentować.
 9. Balonów lateksowych nie należy przechowywać w zimnych pomieszczeniach, ponieważ mogą przestać latać.
 10. Balonów lateksowych nie należy trzymać na mocnym słońcu, ponieważ mogą popękać.
 11. Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zakupów produktów o złej cenie. Informacje o cenie i dostępności mogą być zmienne w każdej chwili bez uprzedzenia.
 12. Nie ma żadengo zobowiązania do realizacji zamówienia klienta przez Balomania dopóki klient nie uiści opłaty oraz nie prześle potwierdzenia przelewu na email: info@balomania.eu lub zamówienie nie zostanie zarejestrowane przez system sklepu internetowego.
 13. Jeśli Balomania nie będzie w stanie zrealizować Twojego zamówienia zostanie przyznany całkowity zwrot kosztów łącznie z kosztem wysyłki.
 14. Polityka Prywatności. Wszelkie dane przekazane nam przez klientów są przez nas używane w celach realizacji przesyłek i rzeczy z tym związanych. Dane klientów nie są nigdy przekazywane osobom trzecim.

Formy Płatności

 1. Przelewy 24 / PAYU: Można płacić u nas poprzez portal Przelewy 24 lub PayU kartami Visa, Mastercard oraz blikiem i robić szybkie przelewy z większości polskich banków.
 2. Paypal: Można u nas również płacić PayPalem, który obsługuje m.in. karty Visa, Mastercard oraz American Express
 3. Tradycyjny przelew: Można zapłacić najzwyklejszym przelewem i przesłać nam potwierdzenie na email: info@balomania.eu wraz z numerem zamówienia w tytule wiadomości. Monza Zrobić Przelew w swoje walucie.
 4. Pobranie u kuriera: Można u niego płacić gotówką oraz na specjalne życzenie również kartą. Obowiązuje to również we Wrocławiu przy dostawie w ten sam dzień – prosimy o informację w uwagach do zamówienia lub o krótkiego maila.
 5. Gotówka: W sklepie stacjonarnym z balonami Balomania zapłacisz zarówno gotówką jak i kartą. Obsługujemy karty Visa, Mastercard, American Express, Blik oraz inne .
 6. Revolut: Można u nas również płacić Revolutem :) Tutaj tez mozna zrobic przelew w swoje walucie.
 7. Na Nr tele 888999353 Bank Ing lub Revolutem tez na ten sam nr tel 888999353
 8. PayPo / Raty Payu/ Twisto Kup dziś, zapłać za 30 dni.