Jak długo latają balony z helem?

latex folia bubbles

Jak długo latają balony z helem?

Wiele osób pyta się nas własnie o to – Jak długo balony będą latać? Wszystko zależy oczywiście od rodzaju balonów i ich jakości.

Rozróżniamy 3 główne rodzaje balonów:

 

Bukiet 2# - 11″ / 28cm 6ct / 6szt Balonów z helem w kropki #18650_6

– 1. Balony Lateksowe 11″/28cm  8- 12 godzin z Hi-Float płynem uszczelniającym nawet 1-4 tygodni według producenta w idealnych warunkach i w zależności od wielkości balona. Z naszych doświadczeń jest bezpieczniej przyjąć 3-6 dni.

 2. Balony Foliowe od 1-3 tygodni

– 3. Balony Bubbles od 2 tygodni do nawet miesiąca i dłużej!

1. Balony Lateksowe / Gumowe z helem

12″ / 30cm Balony Okrągłe Standardowe Pastel Żółty #110

Najkrótszy okres latania mają zwykłe balony lateksowe. Przykładowo balon o rozmiarze 12 cali po napełnieniu helem będzie się unosił w powietrzu około 8-12 godzin, a balon 6 calowy tylko 2-4 godzin. Warto więc zaplanować kiedy je będziemy napełniać helem. Najlepiej tego samego dnia kilka godzin przed wydarzeniem.

 

Hi-Float / Płyn uszczelniający balony!

high float
Żel Hi-Float do balonów

Jeżeli jednak nie mamy możliwości napełnienia balonów helem tego samego dnia lub poprostu chcemy żeby latały jak najdłużej to jest na to sposób – żel Hi-Float. Jest to specjalny płyn/żel,który został stworzony specjalnie po to,aby przedłużyć „życie” balona. Hi-float jest przezroczysty, nie toksyczny i nie barwi ubrań. Więc jeśli spadnie ci parę kropel na ubranie,to nie musisz się martwic czy zostanie plama. Przed napełnieniem balonu helem należy wlać kilka kropel płynu do środka balona a następnie do „wymasować”. Potem można od razu go napełnić helem.Co najważniejsze, High-float potrafi przedłużyć latanie takiego balona lateksowego o nawet 25 razy dłużej! Mieszanka na bazie cukru i wody. Absolutnie Nieszkodliwa.

Przykłady:

Normalny Czas latania Balona Lateksowego 11″ / 28cm to 8 – 12 Godzin

Z Ultra Hi-Float to 1 – 4 tygodni według producenta. Z naszych doświadczeń jest bezpieczniej przyjąć 3-6 dni..

lub

Normalny Czas latania Balona Lateksowego 16″ / 41cm to 30 Godzin

Z Ultra Hi-Float 3 – 7 tygodni

2. Balony Foliowe:

balony foliowe
35" / 89cm Birthday Cake & Candles Qualatex #17269

Inaczej ma się sprawa z balonami foliowymi. To są te balony, które zawsze można kupić na festynach – kolorowe, błyszczące z jakimś nadrukowanym wzorem, np. konik. Balony foliowe unoszą się w powietrzu od 3 dni do nawet 1-3 tygodni w zależności od rozmiaru.

Najlepsze jest to, że taki typ balona można wielokrotnie dopełniać helem czego nie można zrobić z balonem lateksowym. Jest też trwalszy ze względu na materiał, więc ciężej go przebić.

 

 
3. Balony Bubbles:

22" / 56cm Welcome Baby Colourful Dots Qualatex #25860
68808@-F-DB-LFH-291x300

Są balonami, które łączą najlepsze cechy balonów lateksowych i foliowych. Są bardzo trwałe dzięki innowacyjnemu materiałowi, który przypomina trochę plastik,ale bardzo elastyczny. Balony bubbles napełnia sią do pełnego rozmiaru aż do momentu gdy całkowicie znikną wszystkie zmarszczki. W przeciwieństwie do innych balonów, przepompowanie balonu bubbles nie spowoduje jego pęknięcia.

Materiał balonu jest tak wytrzymały,że wytrzymuje większe ciśnienie oraz niesprzyjające czynniki zewnętrzne takie jak np. zimno, ciepło, wiatr, nagłe zmiany temperatury , transport oraz dzieci bawiące się balonikiem:) Co więcej, Balon Bubbles jako jedyny balon utrzymuje się w powietrzu najdłużej,bo aż do miesiąca i dłużej! Idealny na Pocztę Balonową.

Skoro już wiesz ile „żyją” balony, to możesz już spokojnie zaplanować kiedy je napełnisz helem:)