Napełnianie balonów helem- krótki poradnik dla początkujących

balony-z-helem


Balony to dekoracje coraz częściej pojawiające się na różnego typu uroczystościach, eventach i imprezach. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście baloniki unoszące się w powietrzu. To właśnie na nich skupia się cała uwaga gości. Pewnie zastanawiasz się jak uzyskać ten efekt? A może już wiesz, że za unoszenie balonów odpowiedzialny jest lżejszy od powietrza hel? Bez względu na to jaki jest Twój stan wiedzy w tym temacie,zapoznaj się z dalszą częścią naszego ciekawego artykułu.

Lżejszy od powietrza? Czy to możliwe?

Pompowane powietrzem balony, bezpośrednio po napełnieniu upadają. Fakt ten związany jest z nabyciem przez nie ciężkości takiej samej jaką ma otaczająca nas atmosfera. Dodatkowo na balon działa siła grawitacji, która powoduje, że balon nie unosi się w powietrzu, lecz turla się po podłodze.

Uzyskanie unoszących się balonów, nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać.Wystarczy użyć helu (czyli gazu szlachetnego, który jest lżejszy od powietrza). Napełnienie nim balonów sprawi, że będę one leciutkie,a tym samym będą się mimowolni unosić. Atrakcja ta na pewno spełni najskrytsze marzenia najmłodszych gości, dlatego warto wyposażyć się nie tylko w ciekawa balony, ale również butlę z helem i reduktor.

Balonowy zawrót głowy- balony, które kochają hel

Butla z helem to niejedyny przedmiot, który będzie przydatny podczas tworzenia balonowych dekoracji. Przed rozpoczęciem pompowania, zaopatrzmy się w odpowiedni rodzaj balonów. Należy podkreślić, że nie wszystkie balony mogą być napełniane z użyciem helu.

Wypożyczane przez naszą firmę (Balomania) butle posiadają reduktor, który przystosowany jest do współpracy wyłącznie z balonami lateksowymi oraz foliowymi. Nie zaleca się korzystania z balonów innych typów.

Podczas każdego wypożyczenia zostaną Państwo wyposażeni w krótką instrukcję obsługi butli, jednak warto pamiętać, że jedną z najważniejszych kwestii jest tutaj bezpieczeństwo. Sam proces pompowania balonów jest bezproblemowy i trwa kilka chwil.

Balony lateksowefoliowe– przegląd asortymentu

W naszym sklepie oprócz możliwości wypożyczenia butli z helem, mogą Państwo również nabyć rożnego typu balony. Sprzedaż internetowa obejmuje zarówno balony tematyczne (np. z Myszką Mickey, z postaciami z Krainy Lodu), jak i balony w kształcie cyferek.

Ponadto oferujemy Państwu również usługę poczty balonowej. Jest to innowacyjna metoda, dzięki której mogą Państwo złożyć komuś życzenia, powiedzieć „Kocham Cię”, czy pogratulować np. obronienia pracy magisterskiej.

Balonowy świat stawia przed nami każdego dnia nowe wyzwania, a my bardzo chętnie je podejmujemy. Dołączysz do naszego świata?